Історія жіночої волейбольної команди Регіна

Історія команди

   З метою оздоровлення студентів у Міжнародному економіко – гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем'янчука приділяється велика увага розвитку ігрових видів спорту. Ще засновник університету академік Степан Якимович Дем'янчук мріяв про створення жіночої волейбольної команди, і ось його мрія здійснилася.


   9 жовтня 2000 року був заснований волейбольний клуб "Реґіна". На перших загальних зборах клубу присутні обрали президентом - ректора університету Анатолія Степановича Дем'янчука, членом правління - завідувача кафедри фізичного виховання Миколу Миколайовича Кукальця. Тренером команди "Реґіна" став кандидат в майстри спорту Юрій Васильович Гарієвський.
   Перших успіхів команда досягла під час спартакіади серед вищих навчальних закладів у жовтні 2000 року. Хоча на підготовку було відведено дуже мало часу, команда в наполегливій боротьбі виборола перше місце і була нагороджена дипломом 1-го ступеня, а гравці та тренер почесними грамотами. Хочеться відмітити, що до своїх перших змагань дівчата поставилися серйозно, з відповідальністю. До кінця листопада команда брала участь в міжнародному турнірі, який проходив в м. Рівному. На змагання з'їхались представники різних міст України та Білорусі. "Реґіна" виборола почесне III місце.
   Наприкінці грудня 2000 року був організований та проведений міжобласний турнір жіночих команд з волейболу, присвячений пам'яті засновника Міжнародного економіко – гуманітарному університету академіку Степана Якимовича Дем'янчука.
   У цьому турнірі брали участь волейбольні команди з Хмельницького, Ковеля, Рівного та інших міст. Турнір запам'ятався цікавими виступами дитячих колективів та студентів університету, чіткою організацією суддів та перемогою наших дівчат. Серед почесних гостей - начальник управління з питань фізичної культури, спорту та туризму облдержадміністрації Мирослав Васильович Дутчак, голова Рівненського обласного спортивного клубу "ГАРТ” Сергій Анатолійович Шевчук та інші. З нового 2001 року команда "Реґіна" почала підготовку до першості України серед вищих навчальних закладів. Зональні змагання відбулися в місті Луцьку, де команда зайняла II місце. Фінальні ігри проходили в м. Харкові. "Реґіна" посіла 6 місце і увійшла в склад вищої студентської ліги України. У травні 2000 року волейбольна команда "Реґіна" взяла участь в V літній універсіаді України серед вищих навчальних закладів, де зайняла II місце і здобула університету 36 очок. За підсумком наш університет зайняв І місце у своїй категорії і був нагороджений почесним кубком, дипломом, президент клубу, ректор університету Анатолій Степанович Дем'янчук - почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, а завідувач кафедри фізичного виховання Микола Миколайович Кукалець почесним званням "Відмінник народної освіти України".
   У листопаді 2001 року команда стартувала в першій лізі ХI чемпіонату України. Згодом керівний склад клубу очолив новий директор Олександр Феодосійович Захожий. Тренерський склад поповнив Петро Олександрович Підгірський. Сезон 2001-2002 років команда закінчила на III місці.
   В сезоні 2002-2003 р.р. наші дівчата розпочали у вищій лізі чемпіонату України. Команду поповнили такі гравці, як Наталія Повар, Віра Юрченко, Марина Ткаченко.
   Керівництво волейбольного клубу "Реґіна", яке очолює президент Анатолій Степанович Дем'янчук, постійно дбає про якісний ріст своїх вихованців. На посаду головного тренера запрошено відомих у спортивних колах фахівців з м. Одеси Валерія Федоровича Пархоменка та лікаря команди Ольгу Анатоліївну Пархоменко. Наші дівчата завершили гру у вищій лізі чемпіонату України і посіли 5 місце.
   Сезон 2003-2004 р.р. розпочався з оновлення команди такими гравцями: Діана Тимченко, Любов Альошо, Наталія і Валерія Гончарови, які, в складі національної збірної України, завоювали I місце на Чемпіонаті Європи серед юніорів а Гончарова Наталія визнана кращим кравцем Чемпіонату. Плинність кадрів зрозуміла: студенти закінчують навчання і вибувають із дружнього колективу.
    Завдяки турботі керівництва, тренерського складу РВК "Реґіна" створені всі умови для тренування та майбутнього становлення команди.
       Сезон 2003- 2004 р.р. – п’яте місце у вищий лізі.
       Сезон 2004- 2005 р.р. – четверте місце у вищий лізі.
       Сезон 2006- 2007 р.р. – четверте місце у вищий лізі.
На сьогоднішній день команда „Реґіна” гідно представляє Рівненську область і займає 3-ту сходинку в Чемпіонаті України серед жінок вищої ліги. Керівництво клубу постійно готує молоде покоління, яке займається у дитячо-юнацьких спортивних школах міста та області.
 
 
Федерація волейболу України

Міжнародна Федерація волейболу

Європейська Конфедерація волейболу